Inlägget gjort

Llama Llama Hey! Veckans tips 31:e maj — 6:e juni!


Oi! Vi glömde visst av att tipsa er förra veckan, men vad skulle vi säga att om ni var hemma skulle ni ut på Knarren och om ni redan var på Primavera, så sågs vi kanske där? Jää jää, ni hajar.

Fredagen den 31:e maj: Sibille Attar, Yaki-Da, kl 20.

Tidig spelning sägs det. Pass på, all her friends are alcoholics! FB.

Lördagen den 1:e juni: Killers walk among us, Sticky, kl 21.

Bandet med Göteborgs kanske bästa bandnamn spelar på goe gamla Sticky. Gratis innan kl 22 dessutom. FB.

House of Wallenberg, Tillvaron, kl vetefan.

House? Tja, varför inte när det är ute i Lyckholms fabriker? Nej, vad fan vet jag. Jag blev i vart fall nyfiken. Sista dag att skriva upp sig på listan idag. FB.

Andra Långdagen, ni vet var, hela dagen.

Det kan ju bli gött änna. Massvis med fest runt Andra lång också.

Onsdagen den 5:e juni: Damen festival, Skriket, kl 17.

Gött med festival mitt i veckan! Massa fina damer! Jag knycker lineupen ur eventet rakt av här:
17.00 The Buzzards (https://soundcloud.com/the-buzzards-official)
17.35 Junk River (http://junkriver.bandcamp.com/)
18.10 Mire Kay (http://spoti.fi/XLPCwP)
18.45 The Tape (https://soundcloud.com/the-tape)
19.20 Solanas Cunts (https://soundcloud.com/solanascunts)
19.55 Kim Kelly Is My Friend (https://soundcloud.com/kimkellyismyfriend)
20.30 Etzia (http://femtastic.se/artister/etzia)
21.05 Vicious Irene (http://viciousirene.bandcamp.com/)
21.40 The Volcano (http://thevolcano.bandcamp.com/)
22.15 Alice B (http://open.spotify.com/album/6J1J7e6sNLKLPARzan4umH)

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.